Góra Donas wieża widokowa – punkty widokowe

Wieża widokowa Góra Donas
Wieża widokowa Góra Donas

Góra Donas to najwyżej położony punkt Gdyni który wznosi się na wysokość 205,6 m n.p.m. Na jej wzniesieniu znajduje się wieża telekomunikacyjna postawiona przez operatora sieci komórkowej PTK Centertel we współpracy z Urzędem Miasta Gdyni. Wieża o wysokości 70 m jest metalową konstrukcją która posiada taras widokowy na 26,5 metra.

Góra Donas to także najwyższy punkt Trójmiasta

Pomimo że punkt widokowy jest tak wysoko położony nad Trójmiastem to niestety za dużo terenów miejskich nie będziemy mogli podziwiać ponieważ w większości są przysłonięte terenami leśnymi. Na pewno pod tym kątem lepiej wypada wieża widokowa na Kolibkach.

Jak dojechać – poniżej Góra Donas na mapie.Godziny otwarcia – Obiekt czynny jest w godzinach 8:00 – 18:00 w okresie 1 kwietnia do 31 października a wstęp jest bezpłatny. Jeżeli warunki pogodowe będą niesprzyjające to obiekt będzie zamknięty.

Punkt widokowy mogą odwiedzać tylko osoby pełnoletnie a dzieci tylko pod opieką dorosłych. Zabronione jest wchodzenie na wieżę podczas burzy – grozi śmiercią! Jeśli masz lęk wysokości to wchodzisz na własne ryzyko – schody i taras widokowy zbudowane są z prześwitujących kratownic.