Queen Victoria w Gdyni.

(03.07.2008) Wycieczkowiec Queen Victoria w Gdyni.

Przy Nabrzeżu Francuskim w Gdyni cumował wycieczkowiec Queen Victoria. Była to jego druga wizyta w gdyńskim porcie. Pierwsza miała miejsce 31 maja, druga 3 lipca  i ostatnia 22 lipca 2008 roku. Niestety od tamtego czasu nie mogliśmy już jej podziwiać. Być może statek przypłynie w 2013 ponieważ już dzisiaj wiem że w tym roku go nie będzie. Wielka szkoda bo to jeden z najpiękniejszych wycieczkowców które odwiedziły Gdynię w ostatnich latach.

Queen Victoria pływająca pod banderą Wielkiej Brytanii jest młodą jednostką gdyż została zwodowana w 2007 roku. Statek o długości prawie 300 metrów i szerokości 32 metrów może na swoim pokładzie pomieścić aż 2000 tysiące pasażerów. Jej macierzystym portem jest Southampton, ten sam port z którego w swój dziewiczy rejs wypływał “Titanic”. Queen Victoria jest jednym z  najbardziej luksusowych wycieczkowców zwodowanych w ostatnich latach.

Zdjęcia mogłyby być lepsze gdyby nie ostre słońce tego poranka. Poddałem je mocnej obróbce dlatego kolory mogą trochę odbiegać od rzeczywistych. Mam nadzieję że w przyszłym roku nas odwiedzi i wtedy będę zadowolony ze zdjęć!

[stextbox id=”info”]Chcesz wykorzystać zdjęcia? Zapoznaj się wpierw z zasadami publikacji.[/stextbox]