Rewa – wakacje nad morzem

Rewa
Rewa

Rewa – to mała wieś rybacka leżąca pomiędzy Gdynią a Puckiem. Latem miejsce jest chętnie odwiedzane przez miłośników sportów wodnych między innymi windsurferów i kitesurferów. Jeśli nie posiadamy własnego sprzętu wodnego możemy skorzystać z wypożyczalni. Wieś stanowi również dużą konkurencje dla miejskich plaż Trójmiasta  ponieważ może poszczycić się czystą wodą oraz piękną plażą. Warto również rozważyć odwiedzenie tego miejsca w drodze do kurortów wypoczynkowych na Półwyspie Helskim.

Atrakcją plaży w Rewie jest cypel – Mierzeja Rewska z której możemy podziwiać krajobraz na Zatokę Pucką a z drugiej strony na Zatokę Gdańską. Już cyklicznie co roku pod koniec wakacji właśnie z tego cypla jest organizowany tzw. “Marsz Śledzia” który przyciąga wiele osób chętnych  przejść po dnie zatoki na Półwysep Helski.

Tutaj zaczyna się "Marsz Śledzia"
Tutaj zaczyna się “Marsz Śledzia”

Tuż przy plaży dojrzymy krzyż złożony z trzech kotwic przy którym znajduje się niedawno otwarta “Ogólnopolska Aleja Zasłużonych Ludzi Morza”. Nie zabrakło także punktów gastronomicznych i restauracji gdzie smacznie zjemy. Jeśli planujemy zatrzymać się na dłużej to znajdziemy również ciekawe oferty noclegów.

Plaża w Rewie
Plaża w Rewie

“Ogólnopolska Aleja Zasłużonych Ludzi Morza” – Tablice pamiątkowe

Deptak przy plaży
Deptak przy plaży